Postrehy z rušného dňa v taxislužbe a tipy pre Vás
29. januára 2017
Reštartuj tvoj biznis s inTAXI
1. apríla 2020

Milí priatelia, fanúšikovia našich sociálnych sietí a tiež naši zákazníci.

Celý svet teraz funguje akosi ináč. Výnimkou nie je ani Slovenská republika. Pred niekoľkými týždňami nás všetkých zasiahla nemilá informácia, že sa rýchlosťou blesku rozšírilo ochorenie COVID-19, ktoré je vyvolané koronavírusom SARS-CoV-2.

Naša vláda sa snažila zareagovať najrýchlejšie ako vedela, preto boli prijaté opatrenia, ktoré mali spomaliť túto pandémiu tak, aby to naše zdravotníctvo dokázalo zvládnuť. Medzi týmito opatreniami bolo aj obmedzenie služieb v doprave. Konkrétne taxislužby dostali stopku 16. 3. 2020 na území celého Slovenska. Boli obavy, že by sa práve v taxíkoch mohol tento vírus šíriť rýchlo a postupne by sa nakazilo veľmi veľa ľudí. Na Slovensku sme síce podobný prípad nemali, avšak v Českej republike áno. Práve preto k tomuto kroku naša vláda pristúpila aj na našom území.

Neprislúcha nám hodnotiť správnosť rozhodnutí vládnych predstaviteľov. Sami nevieme, čo by sme v takýchto situáciách mali robiť, hlavne keď sa niečo podobné na Slovensku ešte nestalo. Vláda má teraz plné ruky práce a majú pred sebou naozaj ťažké úlohy.

AKO TÁTO SITUÁCIA OVPLYVNILA NÁS?

Vláda zakázala prepravovať v taxíkoch osoby, ale nezakázala prepravovať tovar či lieky. Preto sme sa snažili zareagovať na túto situáciu pružne. Viete priatelia, povieme Vám to otvorene. Zdravie je na prvom mieste, s tým všetci súhlasíme, no taxikári, ako aj iní podnikatelia prišli o prácu. Doslova o denný chlebík. Nemohli sme sedieť a pozerať sa na našich ľudí ako na nás bezradne pozerajú a nevedia čo s nimi bude. Preto sme si povedali, že skúsime veci skĺbiť tak, aby to bolo dobré aj pre našich taxikárov, za ktorých sme zodpovední, aj pre ľudí. Keďže sme služba pre ľudí, brali sme to ako poslanie. Začali sme teda robiť rozvoz tovaru a liekov do domácností.

COV-nakup

Naše služby sme začali ponúkať so zľavou pre tých, ktorí si želali urobiť veľké nákupy a tí, ktorí potrebovali len pár vecí, dostali ich nákup len za cenu nákupu a symbolické 3 eurá za dovoz nákupu.

Bolo nám veľmi ľúto seniorov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou ľudí a ktorí majú veľmi veľkú šancu, že podľahnú nákaze. Preto je nutné, aby seniori boli čo najviac izolovaní od okolitého sveta, aby nechodili do obchodov, ale aby ostali doma. Veľa seniorov má rodinu, ktorá je im ochotná pomôcť, nakúpiť, postarať sa o nich. Veľa z nich, bohužiaľ nie. Sú prípady, kedy majú naši seniori veľmi milé a láskavé deti, ktoré sú však v zahraničí a nie je možné aby im pomohli. Našu službu – nákup zákazníkovi až domov využilo už mnoho rodín, ktoré nemali inú možnosť ako pomôcť svojim blízkym.

Bohužiaľ, smutná správa je, že máme mnoho seniorov, ktorí žijú sami a ktorí nikoho nemajú. Takýmto ľuďom sme sa rozhodli urobiť nákupy a doniesť im ho, úplne zadarmo. Vďačnosť seniorov nemala konca kraja, je to vždy skvelý pocit, keď môžeme pomôcť niekomu, kto si pomôcť sám nedokáže.

NAŠI CHLAPCI MAJÚ DOBRÉ SRDCE

Taxikári priložili ruku k dielu a vzdali sa svojho sprepitného. Sprepitné odkladáme bokom a keď sa nám nazbierajú peniažky, urobíme za ne nákupy seniorom v núdzi. Na obrázkoch uvedených nižšie si môžete pozrieť našich chalanov a baby – dispečerky, ako vzorne používali ochranné prostriedky ešte v čase pred vydaním opatrení vlády.

ČO ROBIŤ, AK BY STE SI ŽELALI NÁKUP AJ VY

Je dôležité sa vopred mailom alebo telefonicky informovať o dostupnosti vodičov, nakoľko je požiadaviek nákupov teraz viac. Snažíme sa vždy nákupy efektívne zmenežovať, aby taxikár nemusel navštíviť obchod niekoľko krát za deň. Nákupy prijímame do 9:00 hod. Tieto budete mať doma do 13:00 hod u Vás. Druhú várku objednávok prijímame do 13:00 hod a tieto Vám budú doručené do 16:00 hod.

Na mailovú adresu intaxi@intaxi.sk nám uvediete zoznam tovaru, ktorý chcete kúpiť, Vaše telefónne číslo a predpokladanú sumu tovaru. Následne Vám voláme z obchodu, ak sa stane, že nejaký tovar nie je k dispozícii, dohodneme sa na alternatíve. Nie vždy sa podarí všetko kúpiť, ale to už závisí od kapacít daného obchodu.

Veľmi radi nakupujeme v MARKET EXPRESS BANSKÁ BYSTRICA. Táto malá, ale veľmi príjemná predajňa potravín je tým pravým miestom, kde vieme nakúpiť potraviny komfortne a pri dodržaní všetkých hygienických pravidiel.

Objednávku od zákazníka prepošleme poverenému personálu. Zamestnanec pripraví objednávku v rukaviciach, ochrannom plášti a s rúškom na tvári. Následne informuje taxikára, že má tovar pripravený. Tovar položia do okienka na predajni, kde si ho prevezme taxikár bez toho, aby prišiel do kontaktu s pracovníkom Market-u. Taxikár vybavený všetkými ochrannými prostriedkami odvezie tovar pred dom zákazníka. Tovar položí pred dvere, vráti sa do vozidla a zavolá zákazníkovi s informáciou, že si môže tovar vyzdvihnúť. Počká, kým si zákazník príde po tovar. Následne taxikár odchádza a zákazník dostáva mailom informáciu o cene nákupu s priloženou kópiou bločku (originál dostáva spolu s nákupom do tašky).

Sme veľmi spokojní s tým, že sú potraviny balené. Nikdy sa nedostávame do kontaktu s nezabaleným pečivom alebo mäsom z pultu.

Nadviazali sme spoluprácu so sieťou pekární, ktoré našli spôsob, ako zabaliť čerstvé pečivo tak, aby sa ku Vám dostalo so 100% hygienickou zárukou, zabalené a stále krásne čerstvé. Túto novinku Vám už čoskoro predstavíme na našich sociálnych sieťach.

DISPEČERKA ŠIJE RÚŠKA

Opäť sme sa presvedčili o tom, že máme vo firme skvelých ľudí s dobrým srdcom. Naša dispečerka Žanka, ktorá je okrem iného aj šikovnou krajčírkou, ušila celej firme rúška. Aby toho nebolo málo, ušila rúška aj zákazníkom a darovala niekoľko desiatok rúšok seniorom a do inštitúcií, kde ich majú nedostatok. Ďakujeme Žanka, sme hrdí, že si súčasťou nášho tímu!

Naše poďakovanie patrí nie len Žanke, ale aj ostatným dispečerkám a taxikárom, ktorí robia všetko preto, aby uľahčili ľuďom túto neľahkú situáciu. Rozhodli sa byť doma, ale zároveň pomôcť vybaviť ľuďom nákupy, prípadne im zabezpečiť presun vecí medzi domácnosťami.

V neposlednom rade ďakujeme Vám, milí zákazníci, že ste s porozumením prijali fakt, že Vám momentálne nie sme k dispozícii tak ako ste na nás zvyknutí. Veríme, že sa situácia čoskoro upokojí a my sa opäť uvidíme v našich žltých taxíkoch.

Zo srdca Vám želáme všetko dobré a hlavne veľa zdravíčka!